+48 516 388 151
Darmowa dostawa już od 500zł!
sklep@epasjonaci.pl
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Termografia w medycynie

( ilość produktów: 14 )

Zastosowanie kamer termowizyjnych w medycynie dla przykładu użycia produktów z serii M marki HIKMICRO

Kamery termowizyjne, znane również jako kamery termograficzne, znajdują szerokie zastosowanie w medycynie, wspierając diagnostykę, monitorowanie stanu pacjentów oraz badania przesiewowe. Produkty z serii M marki HIKMICRO, takie jak HIKMICRO M10 i M30, oferują zaawansowane możliwości, które umożliwiają precyzyjne i nieinwazyjne badanie termiczne w medycynie.

Jakie jest zastosowanie kamer termowizyjnych w medycynie?

Diagnostyka chorób

Kamery termowizyjne są wykorzystywane do wczesnej diagnostyki różnych schorzeń, umożliwiając wykrycie anomalii termicznych związanych z procesami patologicznymi.

Wykrywanie stanów zapalnych i infekcji

Produkty z serii M marki HIKMICRO, takie jak M30, pozwalają na dokładne wykrywanie stanów zapalnych i infekcji poprzez rejestrowanie podwyższonej temperatury w obszarach objętych procesem zapalnym. Dzięki wysokiej rozdzielczości termicznej, M30 może identyfikować nawet niewielkie różnice w temperaturze skóry, co jest pomocne w diagnozowaniu infekcji oraz monitorowaniu postępu leczenia.

Szybka i łatwa ocena układu krążenia

Kamery termograficzne mogą być używane do oceny układu krążenia poprzez obserwację termalnych rozkładów na powierzchni ciała. HIKMICRO M10, dzięki swojej czułości termicznej, umożliwia wykrywanie problemów z przepływem krwi, takich jak zakrzepy, niedokrwienie czy żylaki, poprzez identyfikację obszarów o nietypowych temperaturach.

Diagnostyka chorób dermatologicznych

Kamery z serii M mogą być używane do diagnozowania różnych chorób dermatologicznych, takich jak owrzodzenia, nowotwory skóry czy zapalenie mieszków włosowych. M30 może pomóc w identyfikacji zmian skórnych, które wykazują nieprawidłowe wzorce termiczne, wspierając dermatologów w ocenie stanu pacjenta.

Monitorowanie stanu pacjentów

Kamery termograficzne są również używane do ciągłego monitorowania stanu zdrowia pacjentów, co jest szczególnie przydatne w warunkach intensywnej terapii i po operacjach.

Monitorowanie procesów pooperacyjnych

  • Produkty HIKMICRO, takie jak M10, umożliwiają monitorowanie procesów pooperacyjnych, identyfikując miejsca o podwyższonej temperaturze, które mogą wskazywać na infekcję lub stan zapalny w miejscu operacji. Dzięki temu możliwe jest wczesne wykrycie komplikacji pooperacyjnych, co pozwala na szybszą interwencję medyczną.

Ocena gojenia ran

  • Kamery termograficzne z serii M mogą być używane do oceny procesu gojenia ran poprzez monitorowanie zmian termicznych w obszarze rany. HIKMICRO M30 może śledzić postęp gojenia, identyfikując zarówno poprawę, jak i potencjalne problemy, takie jak zakażenie lub martwica tkanek.

Wykrywanie gorączki

  • Kamery termograficzne, takie jak M10, są przydatne do szybkiego wykrywania gorączki, co jest szczególnie istotne podczas pandemii czy w miejscach o dużym natężeniu ruchu, takich jak lotniska czy szpitale. M10 pozwala na bezkontaktowe pomiary temperatury, co minimalizuje ryzyko rozprzestrzeniania się infekcji.

Badania onkologiczne z użyciem termografii

HIKMICRO M30 może być używany do wczesnego wykrywania nowotworów piersi poprzez identyfikację obszarów o nietypowej aktywności termicznej. Kamera pozwala na rejestrowanie obrazów termicznych, które mogą wskazywać na obecność guzów, wspierając wczesną diagnostykę onkologiczną.

Podsumowanie

Kamery termowizyjne z serii M marki HIKMICRO, takie jak HIKMICRO M10 i HIKMICRO M30, oferują zaawansowane narzędzia do zastosowania w medycynie. Dzięki wysokiej rozdzielczości, czułości termicznej oraz możliwości analizy w czasie rzeczywistym, kamery te wspierają diagnostykę medyczną, monitorowanie stanu pacjentów i przeprowadzanie badań przesiewowych. Seria M pozwala na precyzyjne i nieinwazyjne badania termiczne, zapewniając tym samym wsparcie dla lekarzy i poprawiając jakość opieki zdrowotnej.

pixel