+48 516 388 151
Darmowa dostawa już od 500zł!
sklep@epasjonaci.pl
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Noktowizory

( ilość produktów: 94 )

Noktowizor już dla każdego!

Noktowizja - kiedyś stosowana przez wojsko, oddziały paramilitarne czy służby specjalne. Weszła bardzo szybko do powszechnego użytku i teraz każdy może mieć monokular noktowizyjny. Bardzo popularna stała się wśród myśliwych. Nie tylko zwiększa możliwości i wydłuża polowanie lecz zwiększa bezpieczeństwo. Zmniejsza ryzyko nieszczęśliwych wypadków na polowaniu do minimum. Ponadto wraz ze wzrostem popularności, monokularów czy nasadek na lunety w technologii noktowizyjnej na rynku pojawiło się mnóstwo konkurencyjnych marek co zaowocowało ukształtowaniem się bardzo korzystnych cen.

W ofercie naszego sklepu każdy znajdzie coś dla siebie. Myśliwi, pasjonaci przyrody czy chociażby służby bezpieczeństwa i ochrony. Posiadamy szeroki asortyment monokularów noktowizyjnych, nasadek noktowizyjnychlornetek noktowizyjnych oraz celowników noktowizyjnych. Dodatkowo oferujemy pomoc telefoniczną lub mailową w zakupie noktowizora. Nasi konsultanci posiadają szeroką wiedzę na temat urządzeń prezentowanych na stronie, popartą testami w terenie.

Noktowizory pozwalają dostrzec w ciemności o wiele więcej, niż jest w stanie zobaczyć człowiek przy pomocy standardowego przyrządu optycznego - lornetki lub lunety. Co ważne, noktowizory dzielą się na dwie technologie - analogową oraz cyfrową. Im wyższa generacja noktowizorów analogowych, tym lepsza jest ich jakość. Warto jednak wiedzieć, że cechą charakterystyczną tych urządzeń jest to, iż można korzystać z nich jedynie w nocy. Dopiero lornetka noktowizyjna w technologii cyfrowej umożliwia obserwację zarówno w nocy jak i w ciągu dnia - bez potrzeby używania specjalnych filtrów czy obaw związanych z uszkodzeniem sprzętu. Co warto wiedzieć przed wyborem odpowiedniego noktowizora i na co zwrócić uwagę?

Noktowizory - czym właściwie są?

Technologia noktowizyjna jest technologią, która umożliwia widzenie w warunkach, w których ludzkie oko nie radzi sobie najlepiej. Przetwornik światła jako serce każdego noktowizora, wzmacnia światło cząsteczkowe od kilku do nawet kilkuset razy. Wzmocnione światło jest następnie kierowane na oglądany obiekt w celu wyostrzenia go i dostosowania kontrastu. W efekcie otrzymuje się obraz widoczny dla ludzkiego oka. Pierwsza generacja noktowizorów była najmniej zaawansowanymi urządzeniami na rynku i wymagała do działania zewnętrznego światła (takiego jak światło księżyca czy też gwiazd). Takiej generacji urządzenia nie sprawdzą się więc w całkowitej ciemności. Z kolei urządzenia drugiej generacji w dużej mierze wyeliminowały ten problem. Posiadają one bowiem specjalną płytkę mikrokanalikową, która może wzmocnić światło aż do 50 000 razy. Dodatkowo wiele noktowizorów ma wbudowane oświetlacze podczerwieni - zastępuje ona światło zewnętrzne, dzięki czemu noktowizory działają nawet w całkowitej ciemności.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze noktowizora?

Chcąc wybrać odpowiedni produkt, koniecznie należy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Jednym z nich jest przede wszystkim powiększenie. To od niego bowiem zależy czy urządzenie będzie przydatne nie tylko w nocy, ale również za dnia. Warto więc zwracać uwagę na oznaczenia widniejące na produktach, gdzie "x" oznacza wielkość powiększania, a znajdujące się za nim liczby - średnicę obiektywu. Parametry te wiążą się nie tylko z samą jasnością obrazu, ale również poprawiają właściwości noktowizora. Kolejną funkcją, na jaką należy zwrócić uwagę, jest nagrywanie. W przypadku dostrzeżenia czegoś niezwykłego lub ważnego dobrze jest mieć ze sobą sprzęt wyposażony w możliwość nagrywania obrazu. Co więcej, duże znaczenie ma także wielofunkcyjność urządzenia - dobrze, aby mogło służyć zarówno w nocy jak i podczas pełnienia normalnej, dziennej służby - pod postacią lornetki lub lunety. Warto zwracać uwagę na to, jakie możliwości oferuje dany noktowizor. Cena jest jednak niemniej istotna - chcąc dokonać udanego zakupu, nie warto celować w najniższe półki cenowe. Urządzenia, za które trzeba zapłacić nieco więcej, najczęściej oferować będą ciekawsze funkcje. Końcowy wybór zależy jednak już tylko i wyłącznie od samej zainteresowanej osoby oraz budżetu, jakim dysponuje. Ważną kwestią jest również generacja noktowizora. Urządzenia pierwszej generacji nie radzą sobie zbyt dobrze ze światłem szczątkowym. Sprzęt drugiej generacji z kolei działa płynnie nawet przy całkowitym braku oświetlenia. Wybór noktowizora zależy przede wszystkim od sposobu użytkowania. Co więcej, nie zaleca się kupowania używanego sprzętu, ponieważ nigdy nie wiadomo, jak traktował go poprzedni właściciel. Taki sprzęt może w łatwy sposób ulec uszkodzeniu, a jego żywotność także będzie znacznie krótsza. Należy również pamiętać, aby wybrany noktowizor myśliwski lub noktowizor na lunetę pochodził z zaufanego źródła.

Jaki noktowizor myśliwski wybrać?

Choć początkowo noktowizory wykorzystywano wyłącznie w sferze militarnej, to z biegiem lat myśliwi także zaczęli używać tego typu sprzętu podczas nocnych wizyt w lesie. Urządzenia te cieszą się szacunkiem myśliwych głównie dlatego, że nie ujawniają lokalizacji użytkownika. Do obserwacji zwierząt z ambony najlepszym rozwiązaniem jest lornetka termowizyjna. Jeśli jednak myśliwy chce w międzyczasie celować, może to zrobić za pomocą monokulara noktowizyjnego, który pozwala jednym okiem obserwować zwierzynę, a drugim skupić się na celowaniu. Ze względu na swoje rozmiary monokulary są niezwykle poręczne - bez problemu można schować je do kieszeni. Dostępne są również gogle noktowizyjne dla myśliwych, dzięki czemu mogą oni prowadzić obserwację bez udziału rąk (gogle znajdują się w tym czasie na głowie). Ostatnio na rynku pojawiły się także wielofunkcyjne noktowizory, które łączą ze sobą obserwację i celowanie. Wyborem wartym uwagi jest z pewnością noktowizor na lunetę, który cieszy się sporym zainteresowaniem myśliwych. Niezależnie jednak od tego, jaki wybierze się noktowizor - cena, jaką należy za niego zapłacić, ma spore znacznie w kwestii jakości wykonania oraz możliwości urządzenia. FAQ:

Jaką generację noktowizora wybrać?

Im wyższa generacja, jaką posiada noktowizor, tym lepiej. Obecnie noktowizory analogowe dzielą się na generację I, II, II+, III i IV.

Czy kupno używanego noktowizora jest dobrym pomysłem?

Nie zaleca się kupowania używanych noktowizorów. Takie urządzenia mogą być uszkodzone, a ich naprawy nieopłacalne.

Czy warto zdecydować się na noktowizor analogowy?

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać noktowizor analogowy - choć może on ulec zużyciu szybciej niż urządzenie cyfrowe, to wykazuje zdecydowanie lepszą odporność na czynniki atmosferyczne.

pixel