+48 516 388 151
Darmowa dostawa już od 500zł!
sklep@epasjonaci.pl
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Diagnostyka motoryzacyjna

( ilość produktów: 18 )

Zastosowanie kamer termowizyjnych w diagnostyce motoryzacyjnej na przykładzie kamer z serii B marki HIKMICRO

Kamery termowizyjne są coraz bardziej popularnym narzędziem w diagnostyce motoryzacyjnej dzięki ich zdolności do wykrywania problemów, które mogą być niewidoczne dla tradycyjnych metod. Produkty z serii B marki HIKMICRO, takie jak HIKMICRO B10, B20 i B20 Plus, oferują zaawansowane możliwości diagnostyczne, które wspierają mechaników i techników w dokładnej i efektywnej ocenie stanu technicznego pojazdów.

Diagnostyka systemów silnika czyli analiza układu chłodzenia. Co zrobić gdy nierównomierne rozprowadzanie ciepła może prowadzić do przegrzewania się silnika?

Kamery termowizyjne z serii B pozwalają na monitorowanie temperatury elementów układu chłodzenia, takich jak chłodnica, węże, pompy wodne, i termostaty. Na przykład, HIKMICRO B20 może zidentyfikować obszary o nienaturalnie wysokiej lub niskiej temperaturze, co wskazuje na zablokowania lub wycieki.

Diagnostyka układu wydechowego, jak problemy z układem wydechowym mogą wpływać na wydajność silnika i emisję spalin?

HIKMICRO B20 Plus może być używany do analizy rozkładu ciepła w katalizatorze i tłumikach, co pozwala na wykrycie nieszczelności czy niedrożności.

Wykrywanie problemów z zapłonem, czy problemy z układem zapłonowym mogą powodować nierówną pracę silnika i nadmierne zużycie paliwa?

Rozwiązaniem są kamery termowizyjne, jak HIKMICRO B10, pozwalają na sprawdzenie rozkładu temperatury w cewkach zapłonowych i świecach, co może wskazać na nieprawidłowości w działaniu.

Diagnostyka aut układu elektrycznego, sprawdzanie akumulatorów i alternatorów.

Jak przegrzewanie się komponentów elektrycznych może prowadzić do ich awarii? Kamery serii B, jak HIKMICRO B20, mogą monitorować temperaturę akumulatorów i alternatorów, co pomaga w identyfikacji problemów z ładowaniem lub przepięciami.

Kontrola instalacji elektrycznych czyli jak złe połączenia i przetarcia przewodów mogą powodować zwarcia i awarie systemów elektrycznych.

Diagnostyka samochodów dzięki HIKMICRO B20 Plus pozwala na dokładną inspekcję przewodów i złączy, identyfikując miejsca o nadmiernym nagrzewaniu się, co może wskazywać na przeciążenia lub złe kontakty.

Diagnostyka pojazdów układu hamulcowego i zawieszenia

Nierównomierne rozgrzewanie tarcz hamulcowych może oznaczać problemy z zaciskami lub klockami hamulcowymi. Kamery termowizyjne, jak HIKMICRO B20, pozwalają na ocenę temperatury tarcz hamulcowych po hamowaniu, co pomaga w wykryciu problemów z równomiernym rozkładem siły hamowania.

Zaawansowane funkcje serii B w diagnostyce motoryzacyjnej

Analiza w czasie rzeczywistym

Kamery termowizyjne z serii B oferują możliwość analizy w czasie rzeczywistym, co jest kluczowe dla diagnostyki dynamicznych systemów, takich jak silniki czy układy hamulcowe. Dzięki temu mechanik może obserwować zmiany temperatury podczas pracy pojazdu, co pomaga w identyfikacji problemów, które mogą nie być widoczne w stanie spoczynku.

Rejestracja i raportowanie

Funkcje rejestracji obrazu i wideo dostępne w modelach HIKMICRO B20 i B20 Plus umożliwiają dokumentację diagnostyki. Mechanik może przechowywać obrazy termiczne jako dowód wykonanej pracy lub do analizy porównawczej przy późniejszych inspekcjach.

Łatwość Użycia

Seria B jest zaprojektowana z myślą o łatwości użytkowania, z intuicyjnym interfejsem i funkcjami bezprzewodowego przesyłania danych. To ułatwia szybkie przenoszenie danych diagnostycznych do komputerów lub urządzeń mobilnych, co jest przydatne w warsztatach motoryzacyjnych.

Podsumowanie

Kamery termowizyjne z serii B marki HIKMICRO, w tym modele B10, B20 i B20 Plus, oferują zaawansowane rozwiązania do diagnostyki motoryzacyjnej. Umożliwiają wykrywanie problemów w systemach silnikowych, elektrycznych, hamulcowych oraz klimatyzacyjnych, dostarczając mechanikom narzędzi do szybkiej i precyzyjnej oceny stanu pojazdów. Dzięki ich zaawansowanym funkcjom, jak analiza w czasie rzeczywistym, rejestracja obrazu i łatwość użycia, stanowią one cenne uzupełnienie warsztatów, poprawiając efektywność diagnostyki i serwisowania samochodów.

pixel