+48 516 388 151
Darmowa dostawa już od 500zł!
sklep@epasjonaci.pl
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Lornetki

( ilość produktów: 70 )

Lubisz obserwować ptaki i zwierzęta, a może ludzi? Bardzo dobrze trafiłeś. Wybór odpowiedniej lornetki jest bardzo ważny, ponieważ należy on do tej grupy towarów, które są z nami przez bardzo długi czas. W zależności od tego jakie są nasze potrzeby, czy są to lornetki wojskowe, lornetki myśliwskie czy lornetki turystyczne, jeśli są dobrze dobrane to będą nam służyły przez lata.
Przed zakupem lornetki warto poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z podstawowymi parametrami, które charakteryzują daną lornetkę, ponieważ w czym innym będzie się kierował myśliwy, ornitolog czy zwykły turysta.


Główne przeznaczenie lornetki


Do czego lornetka ma nam służyć? Będziemy dokonywali obserwacji głównie w dzień czy raczej o zmierzchu lub nad ranem? Na te podstawowe pytania musimy sobie najpierw odpowiedzieć by móc z całą odpowiedzialnością dokonać wyboru odpowiedniej lornetki dla nas. Urządzenia te bowiem różnią się od siebie wielkością, obiektywem, powiększeniem oraz ciężarem.
W sklepie epasjonaci.pl znajdziesz lornetki turystyczne, lornetki myśliwskie, lornetki wojskowe wielu renomowanych firm. Nasza bogata oferta sprawi, że niezależnie od swoich upodobań, preferencji czy potrzeb z pewnością znajdziesz coś dla siebie.


Podstawowe parametry lornetek


Podczas przeglądania oferty lornetek w naszym sklepie pierwszą wartością, która rzuca się w oczy jest para cyfr: 10x25, 18x56, 8x42 i wiele innych. Co te cyfry oznaczają? Pierwsza oznacza powiększenie, jakie dana lornetka nam oferuje. Druga natomiast określa średnicę obiektywu. Gdy już znamy oznaczenie tych cyfr wiemy iż 10 oznacza, że zobaczymy obraz dziesięć razy powiększony, a średnica lornetki wynosi 25. Średnica lornetki wyrażona jest w milimetrach i oznacza średnicę przedniej soczewki, czyli tej, która znajduje się bliżej obserwowanego obiektu, ale dalej od naszego oka. Pamiętajmy, że im większa średnica obiektywu tym zbiera on więcej światła i obraz jest jaśniejszy – takie lornetki są idealne dla osób pragnących dokonywać obserwacji w dzień.

Lornetka turystyczna bardzo dobrze się sprawdzi w takiej pracy. Dla miłośników astronomii, myśliwych doskonałym wyborem będzie lornetka myśliwska wykorzystywana w warunkach słabego oświetlenia czy o zmierzchu. Pasjonaci obserwacji nieba, myśliwi wybierając lornetki do obserwacji nocnych powinni spoglądać w kierunku lornetek o średnicy obiektywu nie mniejszej niż 50 mm oraz co bardzo istotne zwrócić uwagę na zastosowane powłoki antyrefleksyjne, którymi powlekane są soczewki. W tym wypadku chodzi o zmniejszenie utraty światła i zwiększenie jasności obiektywu.

Kolejnym ważnym parametrem lornetek jest pole widzenia. Określa ono, jaki fragment obserwowanego obszaru obejmuje dana lornetka. Pole widzenia opisywane jest w stopniach kątowych lub metrach na 1000 metrów. Pole widzenia zazębia się z kolejną ważną właściwością danej lornetki, a mianowicie odstęp źrenicy. Parametr ten jest szczególnie ważny dla osób z wadami wzroku, które noszą okulary, a chciałyby w pełni wykorzystać potencjał lornetki. Odstęp źrenicy określany jest w milimetrach i definiuje maksymalną odległość naszego oka od okularu, przy której nie traci on niczego z pola widzenia.


Odporność na warunki atmosferyczne


Ważne, aby nasza lornetka była dobrze uszczelniona i zabezpieczona na wypadek deszczu, kurzu i różnych temperatur. W tym wypadku czym innym będzie charakteryzowała się lornetka wojskowa, lornetka myśliwska czy lornetka turystyczna. Należy zwrócić uwagę na to, aby lornetka była wypełniona azotem lub innym gazem np. argonem – wówczas w przypadku opadów deszczu, okular lornetki nie paruje. Warto zwrócić uwagę także na obudowę urządzenia. Wskazane jest, aby była wykonana z materiału odpornego na uderzenia, uszkodzenia mechaniczne i dobrze leżała w dłoniach. W sklepie epasjonaci.pl na przykład lornetka z dalmierzem ma tak ergonomicznie ułożone przyciski, że pozwalają na łatwe sterowanie dalmierzem jedną ręką.
Lornetki prezentowane w naszej ofercie zapewniają zwiększoną głębię ostrości oraz idealną jasność obrazu, dzięki czemu obserwacja ulubionego gatunku zwierząt stanowi niebywałą rozkosz podczas eskapad terenowych. Sprzęt bez problemu zmieścisz w plecaku, dlatego możesz zabrać go na spacer o każdej porze dnia i nocy. Ogromnym atutem naszego asortymentu lornetek jest ich cena. U nas każdy znajdzie coś dla siebie.

pixel