+48 516 388 151
Darmowa dostawa już od 500zł!
sklep@epasjonaci.pl
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pastorały i forkiety

( ilość produktów: 7 )

Polowanie to czynność, która jest bardzo czasochłonna i bywa również męcząca. Wielogodzinne wypatrywanie zwierzyny wymaga ogromnego poświecenia i koncentracji. Polowanie to także przemieszczanie się po nierównych leśnych terenach. Wtedy z pomocą przychodzi pastorał.


Pastorał - co to jest i do czego służy?


Pastorał myśliwski to nic innego jak podpórka na broń ułatwiająca długie polowanie. Jego cechą charakterystyczną jest to, że stabilnie podtrzymuje broń nawet na wyboistym polnym terenie czy w lesie. Niwelując drgania, które powstają podczas strzelania pastorał jest produktem, który nie tylko może uczynić nasze polowanie skuteczniejszym, ale z pewnością przyjemniejsze. Jest nieodzownym akcesorium myśliwego, na polowaniu z podchodu. Doskonale wiedzą o tym Ci, którzy próbowali złapać cel "z wolnej ręki" na odległość większą niż 100m. Przydaje się nam nie tylko podczas celowania, ale także w trakcie oczekiwania na zwierzynę jako podpora broni lub podczas pokonywania przeszkód w terenie. Nawet gdy w planach mamy polowanie z ambony, pastorał może okazać się przydatny na trasie lub z miejsca obserwacji zwierzyny.
Sklep epasjonaci.pl oferuje pastorały dwunożne oraz trzynożne. Spektrum całości asortymentu dopełniają monopody – pastorały na jednej nodze. Są to urządzenia renomowanych firm wykonane z wysokiej jakości materiałów. Stanowią swoisty kompromis między ciężarem, a szybkością rozkładania.


Pastorały myśliwskie – charakterystyka


Pastoraly mysliwskie charakteryzują się grawitacyjnym rozłożeniem nóg oraz łatwością regulacji. Przeważnie polujemy na zwierzynę na nierównym terenie. Nogi pastorału idealnie dopasowują się do podłoża. Ich rozstawienie jest szybkie i bardzo proste. Głowica pastorału czyli górna część sprzętu, na której ustawiamy broń jest bezszelestna – co w warunkach polowania jest cechą niezwykle ważną. Wysokość pastorału ustawiamy jedną ręką bez odrywania oczu od zwierzyny. Poprzez odblokowanie pierścienia, który znajduje się na korpusie głowicy możemy rozłożyć nogi pastorału jeszcze szerzej, co umożliwia zajęcie nam pozycji siedzącej, która wbrew powszechnym opiniom jest naprawdę dobrą pozycją do oddania strzału. Zakończenia nóg są gumowe – antypoślizgowe - co zapewnia dodatkową stabilizację i ogranicza ryzyko zapadnięcia się czy poślizgu. Ważne, aby głowica była ergonomiczna odpowiednio trzymając się dłoni. Na samym końcu głowicy znajduje się zwieńczenie w kształcie litery V. Możemy śmiało oprzeć broń, znaleźć odpowiednią dla siebie pozycję i oddać strzał. Głowica jest wymienna - to daje kolejną sposobność do założenia innej głowicy na korpusie pastorału. Broń podparta na dwójnogu pozwala na oddanie bardzo precyzyjnych strzałów w łowisku. Konstrukcja oferowanych przez nas urządzeń jest bardzo dobrze przemyślana. Możemy z niej korzystać na wiele sposobów. Posłuży nam jako pastorał pojedynczy, podwójny oraz z trzema podparciami jako tripod.


Pastorały – wykorzystanie sprzętu w terenie


Pojedynczą opcję użyjemy w nagłych sytuacjach, gdy znajdujemy się pod presją czasu. Rozłożenie konstrukcji w wersji „podwójnej” także nie zajmuje wiele czasu, a oparta na głowicy broń ma większą swobodę ruchu co może mieć znaczenie, gdy zwierzyna jest w ruchu. Rozłożenie pastorału do opcji z dwoma podparciami zajmuje niecałe 6 sekund. Broń podparta w dwóch punktach ma małą swobodę ruchu jednak pozwala na oddanie bardzo precyzyjnego strzału nawet na dalekie odległości. Dlatego takie podparcie należy stosować w sytuacjach mniej dynamicznych. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku tripodów. Tutaj także potrzebujemy więcej czasu, ale za to dokładniej możemy się przygotować do oddania strzału.
Pastorały w sklepie epasjonaci.pl mają wszystkie cechy, jakimi powinny charakteryzować się nowoczesne podpórki myśliwskie. Są lekkie, wytrzymałe, ciche i łatwe w rozkładaniu. Co bardzo ważne umożliwiają oddanie dokładnego strzału. Ich konstrukcja ma minimalną liczbę elementów co sprawia że korzystanie z pastorału nie sprawi żadnych niespodzianek. Są to bez wątpienia produkty warte odwiedzenia w naszym sklepie.

pixel