+48 516 388 151
Darmowa dostawa już od 500zł!
sklep@epasjonaci.pl
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Celowniki noktowizyjne

( ilość produktów: 58 )

Celowniki noktowizyjne i więcej

Jedne z najbardziej pożądanych urządzeń na rynku. Celowniki noktowizyjne są bardzo popularne, ponieważ zastępują standardowe lunety celownicze dając tym samym możliwość obserwacji dziennej i nocnej w jednym. Jest to bardzo wygodne zwłaszcza podczas polowań gdzie przebywamy duże odległości na pieszo i nie chcemy zabierać dodatkowych sprzętów, które utrudniałyby poruszanie się i męczyłyby.

Ponadto z uwagi na swoje przeznaczenie, w celownikach noktowizyjnych montowana jest inna optyka lepiej odwzorowująca obraz. Nasza oferta bogata jest w celowniki różnego typu oraz rozmiaru. Niektóre mogą nawet posłużyć jako monokular obserwacyjny. Posiadamy małe celowniki zaskakujące swoją jakością nawet klasę wyższe urządzenia, jak i pełnowymiarowe, które świetnie sprawdzają się w każdych warunkach.

Oddawanie precyzyjnych i bezpiecznych strzałów o każdej porze dnia i nocy może okazać się w niektórych przypadkach szczególnie utrudnione. Jednak z pomocą przychodzą tutaj nowoczesne technologie pozwalające na znaczne usprawnienie tego procesu oraz wspomaganie strzelca nawet w najbardziej wymagających warunkach oświetleniowych. Jednym z najbardziej pożądanych na rynku rozwiązań przeznaczonych do tego typu zastosowań są celowniki noktowizyjne ? profesjonalne urządzenia elektrooptyczne wyposażone w siatkę celowniczą z mechanizmem kalibracji i szynę montażową. Sprawdzają się one doskonale w szeregu zastosowań strzeleckich i z powodzeniem wykorzystywane są zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy.

Producenci celowników noktowizyjnych

Celownik noktowizyjny to zaawansowane urządzenie elektrooptyczne montowane na broni w celu zapewnienia strzelcowi odpowiedniej widoczności. Jest to szczególnie istotne dla uzyskania wysokiej precyzji, celności oraz powtarzalności podczas oddawania kolejnych strzałów przy zastosowaniu broni palnej. Sklep Epasjonaci wychodzi naprzeciw oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników broni palnej i chce im zapewnić najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne w zakresie oprzyrządowania optycznego do zastosowań strzeleckich. Z tego względu, Nasz sklep posiada w swojej ofercie szeroka gamę propozycji w zakresie urządzeń celowniczych. Wśród nich można wyróżnić można m.in. wysokiej klasy celowniki noktowizyjne pochodzące od cenionych producentów akcesoriów strzeleckich, takich jak Pard N, YUKON, ATN LTV, Pulsar N czy ATN N. Dostępne są one w różnych rozmiarach oraz posiadają one odmienne funkcje i możliwości, co pozwala na znalezienie wśród nich propozycji spełniającej stawiane przez dane zastosowanie wymagań i oczekiwań strzelca. Wybór proponowanych przez Epasjonaci rozwiązań to gwarancja uzyskania najlepszych celowników noktowizyjnych, które wytworzone zostały z wysokiej klasy materiałów konstrukcyjnych przy zastosowaniu nowoczesnych technologii produkcyjnych. Wszystko to sprawia, że celowniki noktowizyjne od marek Pard N, YUKON, ATN LTV czy Pulsar N charakteryzują się doskonałymi parametrami technicznymi i optycznymi, co przekłada się na zapewnienie przez nie wysokiej dokładności i wyrazistości obrazu oraz doskonałej wydajność celownika.

Wszechstronność celowników

Celownik noktowizyjny to niezwykle wszechstronne urządzenie, które doskonale sprawdza się zarówno w ciągu dnia, jak i nocą. Kompaktowe rozmiary proponowanych przez Epasjonaci rozwiązań oraz ich łatwy montaż sprawia, że produkty dostępne w sklepie stosowane są na szeroka skalę, jako oprzyrządowanie różnego rodzaju broni palnej. Celownik noktowizor może zostać z powodzeniem wykorzystany zarówno na broni myśliwskiej, jak i wojskowej, a jego montaż nie wymaga stosowania dodatkowego wyposażenia, które utrudniałoby poruszanie i generowało większe zmęczenie. Jest to szczególnie istotne podczas polowań, gdzie często niezbędne jest pokonywanie znacznych odległości pieszo w trudnych warunkach.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie celownika noktowizyjnego?

Celownik noktowizyjny pełni ważną funkcję podczas oddawania precyzyjnych i powtarzalnych strzałów w trudnych warunkach oświetleniowych, dlatego zadbanie o wybór odpowiedniego celownika jest podstawową kwestią w celu zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa podczas polowań czy innego rodzaju zastosowań. Wybierając celownik noktowizyjny, warto zwrócić szczególną uwagę na kilka istotnych parametrów wpływających na skuteczność funkcjonowania sprzętu i komfort jego użytkowania. Do najważniejszych z nich zalicza się trwałość obudowy oraz odporność całej konstrukcji na ewentualne uszkodzenia mechaniczne i wymagające, zmienne warunki atmosferyczne. Jest to szczególnie ważne ze względu na trudne warunki, w których często wykorzystywane są celowniki noktowizyjne. Kolejna istotną kwestią jest dobór parametrów technicznych celownika do zastosowania, w którym będzie on wykorzystywany. Odpowiednie dopasowanie rozmiaru celownika i dostępnych w nim funkcjonalności pozwala na uzyskanie największej precyzji i przydatności tego rodzaju oprzyrządowania optycznego.

Kiedy można stosować celownik noktowizyjny?

Rozporządzenia Ministra Środowiska dotyczące szczegółowych warunków wykonywania polowania i znakowania tusz mówi m.in. o warunkach wykorzystywania urządzeń optycznych w celach łowieckich. Zgodnie z najnowszymi ustaleniami, polskie prawo dotyczące polowań z użyciem noktowizji i termowizji dopuszcza przeprowadzanie polowań z zastosowaniem sprzętów noktowizyjnych, termowizyjnych i latarek nocą. Pozwala to na wykorzystywanie przez myśliwych nowoczesnych urządzeń optycznych w postaci celowników noktowizyjnych dostępnych w ofercie Naszego sklepu podczas polowań na dziki, piżmaki i drapieżniki.

Co daje stosowanie czujników noktowizyjnych?

Celownik noktowizor to specjalistyczne urządzenie elektrooptyczne, którego złożona budowa zapewnia możliwość obserwacji oraz precyzyjnego celowania zarówno za dnia, jak i w ciemności. Montaż tego typu urządzenia celowniczego na broni przekłada się na znaczne poprawienie warunków podczas strzelania przy zastosowaniu broni palnej. Celowniki noktowizyjne w znacznej mierze wspomagają oddawanie pewnych, celnych i przede wszystkich bezpiecznych dla strzelca i jego towarzyszy strzałów. Tego typu urządzenia celownicze są niezawodne i sprawdzają się doskonale w nawet w najbardziej wymagających warunkach eksploatacji.

pixel