+48 516 388 151
Darmowa dostawa już od 500zł!
sklep@epasjonaci.pl
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dalmierze

( ilość produktów: 8 )

Miernik odległości, czyli dalmierz to urządzenie służące do pomiaru odległości między dwoma punktami. Najczęściej stosowany jest w budownictwie, geodezji, żeglarstwie, myślistwie, kartografii, a także w przemyśle i wojskowości. Ten typ urządzenia wykorzystuje różne technologie do pomiaru, w zależności od jego rodzaju. Może to być np. laser, ultradźwięki, falowanie elektromagnetyczne lub triangulacja.

Jak działa dalmierz laserowy?

Wewnątrz urządzenia znajduje się dioda laserowa, która emituje wiązkę światła o bardzo wąskim promieniu. Wiązka ta jest skierowana w kierunku celu, a po odbiciu od niego wraca. Czas jest mierzony z bardzo dużą dokładnością. Wynik pomiaru jest wyświetlany na ekranie aparatu. Dalmierz laserowy pozwala na szybki oraz precyzyjny pomiar w zasięgu kilkuset metrów –  w zależności od modelu.

Zalety dalmierza laserowego

Miernik laserowy ma wiele zalet w porównaniu do innych metod pomiarowych, takich jak metry, taśmy pomiarowe lub poziomice. Oto kilka przykładów:

  1. Szybkość i dokładność – dalmierz laserowy działa bardzo szybko i pozwala na dokładny pomiar odległości w ciągu kilku sekund. W dodatku pomiar odbywa się z dużą dokładnością, co jest szczególnie ważne w niektórych branżach, takich jak budownictwo i przemysł lub myślistwo.
  2. Wygoda i łatwość użytkowania – urządzenie jest zwykle małe i lekkie, co czyni je łatwym do przenoszenia i użytkowania w terenie. Ponadto jego obsługa jest bardzo prosta i wymaga niewielkiej wiedzy technicznej.
  3. Bezpieczeństwo – dalmierz laserowy działa na zasadzie wiązki światła laserowego, co oznacza, że nie ma potrzeby dotykania celu, aby dokonać pomiaru, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowania.
  4. Wiele funkcji dodatkowych – wiele modeli posiada dużo funkcji dodatkowych, takich jak pomiar powierzchni, objętości, zapis i przesyłanie wyników pomiarów.
  5. Uniwersalność – dalmierz może być wykorzystany w różnych dziedzinach, takich jak budownictwo, przemysł, geodezja, sporty czy nauka, co czyni go bardzo uniwersalnym narzędziem pomiarowym.

Podsumowując, dalmierz laserowy to bardzo precyzyjne, wygodne i uniwersalne narzędzie pomiarowe, które znacząco ułatwia prace w wielu dziedzinach, a jego wykorzystanie zwiększa także bezpieczeństwo i efektywność.

Jaki dalmierz wybrać?

Wybór miernika nie jest skomplikowany, ponieważ jest to dosyć uniwersalny sprzęt, który sprawdza się w różnych warunkach. Poniżej przedstawiamy kilka modeli szczególnie popularnych w naszym sklepie.

Dalmierz Vortex Crossfire 1400

Ten model urządzenia polecany jest głównie dla myśliwych oraz strzelców sportowych. Crossfire 1400 jest wodoodporny, lekki, posiada dwa tryby pomiaru odległości oraz duży zasięg – ponad 1200 metrów. Maksymalny zasięg pomiaru dla obiektów dobrze odbijających wiązkę lasera wynosi 1280 metrów.

Dalmierz Kahles Helia RF-M 7x25

Dalmierz Kahles cechuje się dużym polem widzenia, szybkością pracy oraz wyjątkową ostrością krawędzi. Jest przeznaczony głównie do łowiectwa. Jego najważniejszą cechą jest łatwe i niezawodne celowanie do 2000 metrów. Obsługa dalmierza jest bardzo prosta, dzięki czemu pomiar w trudnych warunkach przebiegnie sprawnie i dokładnie.

Dalmierz RF-1200 DELTA OPTICAL

To niewielkich rozmiarów urządzenie kryje w sobie wiele zalet. Prostota i łatwość obsługi zapewnia maksymalną użyteczność podczas pracy.  RF-1200 wyposażony został w soczewki z wielowarstwowymi powłokami, które skutecznie chronią przed uszkodzeniem. Warto zaznaczyć, że ten model dalmierza posiada sześciokrotne powiększenie, które pozwala na uzyskanie dokładniejszych efektów. Maksymalny zasięg pomiaru, wykonanego za pomocą dalmierza RF-1200, to 1097 m.

Czy zakup dalmierza ma sens?

Warto rozważyć zakup miernika, jeśli potrzebujesz narzędzia pomiarowego do precyzyjnego określania odległości. Dalmierze są łatwe w użyciu i mogą być używane w różnych sytuacjach.

Dalmierz laserowy może również pomóc w oszczędności czasu i zwiększeniu efektywności pracy, ponieważ szybko i precyzyjnie mierzy odległość bez potrzeby korzystania z tradycyjnych metrów lub taśm pomiarowych. Można również wybrać bardziej zaawansowane modele, w zależności od potrzeb i budżetu.

Jeśli jesteś zawodowym wykonawcą lub regularnie pracujesz w branży budowlanej, lub inżynieryjnej, to zakup dalmierza laserowego może być szczególnie korzystny.

FAQ

1. Czy dalmierz laserowy jest precyzyjny?

Podstawową zaletą tego typu urządzeń jest właśnie precyzja. Dalmierze charakteryzują się szczegółowością pomiarów nawet do 1 milimetra. Jednak większość modeli zachowuje dokładność do 3 milimetrów.

2. Czy dalmierze mają wbudowaną pamięć pomiarów?

Większość modeli dostępnych na rynku dokonuje pomiarów i obliczeń automatycznie, zapisując dane na urządzeniu. Nie musisz się więc martwić, że zapomnisz o ich zanotowaniu.

pixel