+48 516 388 151
Darmowa dostawa już od 500zł!
sklep@epasjonaci.pl
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Top 5 Lornetki do 1000 zł

2022-07-18
Top 5 Lornetki do 1000 zł

LORNETKA DLA KAŻDEGO

Lornetki to zdecydowanie praktyczne urządzenia. Obserwacje wykonane za ich pomocą są bardziej szczegółowe i co za tym idzie po prostu przyjemniejsze. Korzystając z nich nie musisz marszczyć czoła i wytężać wzroku, by widzieć lepiej… Wystarczy, że przyłożysz oko do okularu, a pozornie oddalone punkty na mapie, będą w jego zasięgu. Nawet jeśli na co dzień nie widzisz najlepiej i z reguły nosisz okulary korekcyjne, to z pomocą lornetki nie powinno mieć to żadnego znaczenia, dlatego, że większości producentów znane są tego typu przypadki. Aktualnie znaczna część modeli lornetek na rynku posiada, np. regulację dioptrii czyli dostrojenie ostrości, dzięki której każdy użytkownik indywidualnie dostosuje parametry urządzenia pod swoje potrzeby, a to nie wszystko, w co wyposażony może być sprzęt optyczny. Skoro jednak jest tyle możliwości, nierzadko pojawia się pytanie… Jaką lornetkę wybrać? Lato za pasem, a Ty nadal nie zdecydowałeś się na sprzęt, który będzie towarzyszył Ci podczas obecnego sezonu? Czas to zmienić!

Jakość, funkcje, cena… To istotne kwestie podczas wyboru konkretnego urządzenia. Nie bez przyczyny powstało zestawienie, za pomocą którego zdecydowanie łatwiej będzie Ci wybrać między jednym a drugim urządzeniem lub zorientować się wśród aktualnych propozycji na rynku. To nie dziwne, że mając taki wybór chcesz zdecydować rozsądnie i nie przepłacić – przed tym jednak – koniecznie zapoznaj się z urządzeniami, wymienionymi w tym tekście… Nie pożałujesz!

Pierwsza na liście będzie najmniejsza i najbardziej kompaktowa propozycja w tym zestawieniu. Lornetka UpClose G2 7x35 to jeden z ergonomicznych modeli lornetek wyprodukowanych przez markę Celestron. Ze względu na wymiary i wagę urządzenie idealnie spisuje się w niewielkich dłoniach, jako lornetka dla dzieci. Uzyskany za pomocą 7 x powiększenia i 35 mm średnicy obiektywu obraz będzie satysfakcjonujący podczas różnego typu wydarzeń kulturalnych, koncertów, eventów sportowych czy obserwacji ornitologiczno-przyrodniczych. Jednak konstrukcja wielkości smartfona to nie jedyne, co wyróżnia UpClose G2 7x35. Urządzenie wyposażone jest w pryzmaty typu Porro wykonane ze szkła BK7 oraz soczewki powlekane wielowarstwowymi powłokami przeciwodbiciowymi typu MC, które zwiększają transmisję światła przechodzącego przez lornetkę, gwarantując tym samym jasny i ostry obraz o wysokim poziomie kontrastu. Podsumowując jest to uniwersalny model lornetki przeznaczonej do obserwacji dziennych, który charakteryzuje się niewielkimi jak na lornetkę porropryzmatyczną gabarytami.

Lornetka Voyager II 10x50 to urządzenie popularnej marki Delta Optical, które spełnia wszystkie bazowe funkcje sprzętu, wyróżniającego się doskonałą jakością. Tak jak poprzednik - wyposażony został w wysokiej jakości pryzmaty oraz korekcję dioptrażu, które sprawiają, że obraz jest klarowny, a użytkownik nie drażni oka zbędnymi szumami. W jego przypadku zastosowano jedną z najbardziej uniwersalnych specyfikacji, to jest połączenie 10 x powiększenia w towarzystwie obiektywu o średnicy 50 mm. To zestawienie, które daje użytkownikowi gwarancję całkiem sporego przybliżenia oraz szerokiego pola widzenia. Lubisz obserwować zwierzęta i chciałbyś poczuć się, jakbyś był tuż obok nich? Voyager II 10x50 da Ci taką możliwość! Spełniając kluczowe funkcje, lornetka Delta Optical będzie także idealnym pomysłem na prezent dla osoby, interesującej się naturą i jej obserwacją. Głównie ze względu na jej niebywałą uniwersalność – lornetka jest urządzeniem kompleksowym, które do zaproponowania ma nie tylko praktyczną konstrukcję, na którą składają się niewielkie gabaryty i waga, a także szczegółowe obserwacje wykonane z właściwą jasnością powierzchniową obrazu, bez zbędnych szumów.

Ta lornetka może pochwalić się naprawdę satysfakcjonującym ZOOMem! Voyager II 20x50 mm to lornetka z tej samej serii, co wyżej zaproponowana poprzedniczka. Wykonana jest tych samych podzespołów i materiałów. Posiada jednak dwa razy większe – największe z całej serii – 20 x powiększenie, co gwarantuje jej obserwacje o szerokim i niezwykle szczegółowym polu widzenia. Z tego względu urządzenie spisuje się nie tylko podczas obserwacji dziennych, a także o zmierzchu lub o świcie, kiedy warunki obserwacyjne nie są zbyt korzystne. Może nie jest to najbardziej profesjonalna lornetka astronomiczna, mimo to dzięki wysokim właściwościom optycznym idealnie nadaje się do obserwacji gwiazd. Jeśli jeszcze się nie przekonałeś, to Voyager II 20x50 to urządzenie niezwykle uniwersalne, które wyposażone jest w bardzo dobrej jakości rozwiązania – jeśli szukasz sprzętu o dobrych właściwościach optycznych za niewielkie pieniądze, to ta lornetka od Delta Optical będzie właśnie dla Ciebie!

Propozycje, które do tej pory zostały przedstawione to budżetowe i jednocześnie bardzo dobre urządzenia, które swoją ceną nie przekraczają 300 zł. W tym przypadku jest to nieco droższy produkt, za którym natomiast idzie jakość… Lornetka Yukon Solaris 7x50 bo o niej mowa – kosztuje około 450 zł i na tle wcześniej wspomnianego sprzętu różni się nie tylko ceną, ale nabiera także innych kształtów i kolorów. Ze względu na agresywniejszą konstrukcję i zielonkawe barwy tej serii urządzenie to jest zdecydowanie bardziej militarne i zgadzałoby się to z jego przeznaczeniem – lornetka od Yukona predestynowana jest nie tylko dla hobbystów, a także dla bardziej wymagających użytkowników. Solaris 7x50 może spokojnie funkcjonować jako lornetka myśliwska, ponieważ charakteryzuje się wieloma praktycznymi cechami. Posiada wysoką klasę wodoszczelności oraz odporna jest na ewentualne upadki czy wstrząsy, które jak wiadomo – są nieodłącznym elementem obserwacji wykonywanych w terenie i ze względu na niewielką masę własną, nieprzekraczającą 1 kg, którą z pewnością doceni niejeden użytkownik podczas wielogodzinnych obserwacji w terenie.

Lornetka Delta Optical Forest II 8.5 x 50 to ostatnia propozycja w tym zestawieniu i jak można się domyślać – również najdroższa, jednak nie bez powodu – jest zdecydowanie warta swojej ceny. Forest II to ulepszona wersja poprzedniej serii lornetek Forest, kondensując tym samym wszystkie elementy, w które powinno zostać wyposażone dobrej jakości urządzenie optyczne. Ogromnymi zaletami nowych modeli jest ich rozmiar oraz waga. Wszystkie lornetki Forest II o obiektywach 50 mm mają te same rozmiary 132 x 58 x 164 mm i wagę 900 g. Stanowią więc idealny kompromis pomiędzy małymi lornetkami klasy 42 mm, a dużo większymi i cięższymi modelami o obiektywach 56 – 63 mm. Pomimo dużej uniwersalności, jaką daje 50 mm obiektyw, nowe modele Forest II zostały zróżnicowane pod względem powiększenia tak, aby można było dobrać odpowiednie parametry do własnych potrzeb. Urządzenie Delta Optical Forest II 8.5 x 50 wyposażone zostało w obiektyw o średnicy 50 mm, jednak inne aniżeli dotąd zaproponowane, powiększenie, które w tym przypadku wynosi 8.5 x. Lornetka posiada także wiele ciekawych oraz nader praktycznych rozwiązań i nie ma w niej miejsca na błędy, dlatego świetnie sprawdzi się jako lornetka wojskowa.

JAKA LORNETKA DO 1000 zł?

Chcąc odpowiedzieć na pytanie postawione w tytule tego akapitu – stworzyliśmy to zestawienie. Mamy nadzieję, że w ten sposób ułatwimy potencjalnym klientom podjęcie decyzji, dotyczącej zakupu odpowiedniej lornetki za jeszcze odpowiedniejszą kwotę. Jak wiadomo, cena to często jeden z najistotniejszych czynników podczas wyboru nowego sprzętu, dlatego zaproponowane produkty przedstawione zostały nie tylko ze względu na jakość, ale także cenę – posegregowane rosnąco.

W zestawieniu dominują produkty Delta Optical – aż 3 na 5 produktów – głównie dlatego, że marka ta jest liderem na rynku optycznym, regularnie poszerzając i tak szeroką gamę swoich produktów. Ciężko czegoś z nich nie wybrać, prawda? Jednak niełatwo oprzeć się także alternatywom. W zachwycie warto pamiętać o innych marach i producentach w kontekście nowości... Przecież szkoda byłoby coś przeoczyć, co nie? Jeśli się tego obawiasz, to możesz przestać – my wykonujemy rozeznanie na rynku za Ciebie, a Ty tylko czytasz ten artykuł. Pasuje?

pixel